[· Right News ·] Music Garden

Rodinný reggae festival ze zámecké zahrady v Louňovicích pod Blaníkem

Bohoslužba s Pepíkem

❤️💛💚 Bohoslužba na RNMG 2022 ❤️💛💚

Letošní festivalovou novinkou je bohoslužba. 🙏 Bude se konat v sobotu dopoledne a všichni jsou vítáni. Inspirovali jsme se na jiných festivalech, ale hlavně jsme potkali toho správného člověka, jímž je náš kamarád Pepík Bartošek, který působí mj. jako farář spřáteleného Evangelického sboru Soběhrdy – https://sobehrdy.evangnet.cz/

❤️ Pepík má srdce otevřené, navíc na dlani a jeho kázání neslibují žádný suchopár. Jsou živá, aktuální a mluví ke každému. Pokud hledáte a pokud chcete najít, přijďte v sobotu potkat Pepíka.

✨ Níže přikládám výtah z jeho životopisu, jak jej uvádí na svém webu Husitská teologická fakulta, kde Pepík přednáší:

✨ Josef Bartošek (*1951) vystudoval ETF UK (2004), kde psal Bakalářskou práci „Misie do Indie“ a magisterskou práci „Džinismus-porovnání s křesťanstvím“. Při stipendijním pobytu na University of Glasgow (2006) navštěvoval přednášky P.S.Leukla a konzultoval s P.Dundasem na universitě v Edinburgu. Po absolvování Summer school of Jain studies (2010) a studijním pobytu v Dillí, Jaipuru a Ladnunu (2012) odjel na stáž do Claremont Lincoln University, California, USA (2013), kde měl několik hostovských přednášek, stejně jako na Virginia Commonwealths University v Richmondu. Od roku 2014 učí na HTF UK džinismus, později pak přibral sikhismus, buddhismus a úvod do indických tradic. Příležitostně má jednorázové přednášky (Londýn, Berlín, Dillí, Jaipur, Mysore, Shravanabelagola apod.) Absolvoval i Winter school of Jain studies (2018) a pravidelně se účastní převážně džinistických konferencí. Napsal e-knihu „Džinismus-Příručka pro studenty religionistiky a teologie“. Zkoumá náboženské systémy z hlediska, jak je prožívají praktikující lidé a neupřednostňuje pouhé exegetické zkoumání textů.

✨ Jah Bless!