Zvíkovfest 2015 zítra začíná!

[· 28.5.2015 · autor: zvíkovfest · ilustrace: zvíkovfest ·]

Poslední květnový víkend oživí areál gotického hradu Zvíkova v Jižních Čechách přátelský multižánrový festival ZVÍKOVFEST. V unikátním prostředí skalnatého poloostrova na soutoku Otavy a Vltavy budou umístěny dvě paralelně fungující stage – Band, zasvěcený kapelám a tanečnější Bashment. ZVÍKOVFEST je stylově nevyhraněný a otevřený experimentu. Očekávejte tedy netradiční setkání např. kraut rockureggae nebo elektrametalem. Mezi vystupujícími jsou jména jako Ganja Band Ivana Štráfka, Štřešovická Kramle, Anatomy of Sand, Loopata Makay, Kamidutamidu, Makak a další. Hudební program začne v pátek a v sobotu vždy v odpoledních hodinách a bude končit v hodinách nekřesťanských.

zvíkovfest 2015

Zvíkovfest začíná zítra a potrvá do časných nedělních hodin.
Pokud jedete odjinud, nezapomeňte v jízdních řádech hledat a v navigacích zadávat ZVÍKOVSKÉ PODHRADÍ! Zvíkovů je víc a o bloudění nestojíte.

Máme připravené stanové městečko, parking na kopci cca 300 m nad hradem. O děti se rádi postaráme, o psy na vodítku se dobře starají jejich majitelé.

Hrad je na unikátním místě na skále nad soutokem Vltavy a Otavy. Krásy okolí a zákruty areálu však rozhodně objevujte jenom za dne a v rámci vymezených ploch. Především při (nedovoleném) zdolávání hradeb či skal hrozí opravdu vážné úrazy a o ty nikdo nestojíme.

Vstup za 250 Kč včetně práva na ubytování ve vlastním stanu.
Mimo tyhle věci už se budem jenom bavit!
2 bary a hudba různých druhů po dva dny a na dvou místech.
My se těšíme, vy se taky těšíte?!


Za Right News bych doporučil především sobotní večer na dubové scéně:

BASHMENT STAGE 30.5.2015:

zvíkovfest 2015 flyer small

Dostupnost:
V pátek je hrad dostupný pravidelnou autobusovou linkou z Písku. Autobus vyjíždí z autobusového nádraží v Písku v 12.40, 14.40, 16.35 a 18.10, vystupujte NA KONEČNÉ ZASTÁVCE ZVÍKOVSKÉ PODHRADÍ. Na hrad je možné přímou linkou dorazit i z Prahy – autobus do Písku vyjíždí v pátek ve 14.50 ze zastávky na Knížecí, v 16.24 staví na zastávce Zvíkovské podhradí, rozcestí. O víkendu však autobusy na Zvíkov nezajíždí, případní sobotní návštěvníci se musí dopravit po vlastní ose.

Automobilisté a motorkáři mohou využít parkoviště cca 1 km od hradu v ceně 50 Kč/den. POZOR! Z vlastní zkušenosti víme, že zadat do GPS navigace “Zvíkov” nestačí – obcí tohoto jména je v České republice několik a o okružní projížďku napříč naší zemí nestojíte. Do GPS tedy VŽDY ZADÁVEJTE CELÝ NÁZEV ZVÍKOVSKÉ PODHRADÍ. Pro úplný pořádek ještě doplňujeme souřadnice na hrad 49°26’20·343”N, 14°11’32·985”E

Na Zvíkově končí cyklistická trasa č. 1149.

Odkazy:

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]