Zelená mapa pomůže Pražanům najít cykloservisy a obchody

[· 30.5.2011 · autor: auto*mat · ilustrace: auto*mat ·]

Zelená mapa zobrazuje na tři desítky vybraných cyklistických servisů a obchodů. Zaměřili jsme se na provozovny, které slouží městským cyklistům a nabízejí kvalitní služby. V mapě nenajdete prodejny značkových kol ani supermarkety, kde mají cyklistické potřeby. Zato přehled opraven a obchodů s kvalifikovaným personálem je kompletní. Se Zelenou mapou v ruce si můžete být jisti, že o vaše kolo bude dobře postaráno,“ říká za tým autorů Vratislav Filler z iniciativy Auto*Mat.

zelená mapa Prahy

Auto*Mat spustil nabídku servisů a obchodů s koly v souvislosti s kampaní Do práce na kole, jejíž soutěžní část probíhala v květnu. „Stovky Pražanů začaly používat kolo jako dopravní prostředek a věříme, že jej neodloží ani po skončení soutěže. Zejména jim chceme usnadnit shánění náhradních dílů a servisů, kde jim kolo za rozumnou cenu pravidelně zkontrolují a seřídí,“ vysvětluje vedoucí kampaně Vít Masare.

Zelená mapa zobrazuje obchody a servisy zaměřené na městská kola, nebo které provádějí mimozáruční opravy kol ,,z ulice“. Autoři mapy vyzývají Pražany k doplňování údajů. „Jestliže váš oblíbený cykloservis nebo obchod v mapě doposud není, nebo jsou u něj uvedené neúplné informace, nebojte se nám to napsat,“ říká Vratislav Filler z Auto*Matu. Podle něj je kritériem zařazení do mapy fakt, zda servis nabízí opravy kol nezakoupených v daném obchodě, zda má cykloobchod stojan na kola pro návštěvníky nebo zda příslušný podnik nabízí službu půjčovny kol.

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]