Zažít město jinak 2014

[· 14.9.2014 · autor: rightnewser · ilustrace: leták ·]

záhlaví zažít město jinak 2014 – Palmovka

Sousedské slavnosti Zažít město jinak (ZMJ) již devátým rokem probíhají v rámci Evropského týdne mobility, který se snaží v evropských městech upozornit a propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje. V současné době je díky intenzivní městské dopravě veřejný prostor často vnímán jako prostor městské šedi, nepřívětivý pro lidské aktivity a zájmy. Ze zkušeností z tuzemska i zahraničí ale víme, že ulice nemusí být pouze místem, kde parkují a projíždějí auta. Základní myšlenkou sousedské slavnosti je přetvářet ulice a veřejné plochy v místa kulturního a společenského života, v místa pro setkávání a rozvíjení sousedských vztahů.

Během jednoho dne dojde k vytvoření bezautomobilových zón, které se v rámci ZMJ podaří společnými silami transformovat na místo společného setkávání sousedů, spolků a živnostníků. Sousedé a kolemjdoucí si tak mohou např. na ulici dopřát kávu či domácí štrůdl, posedět a pohovořit s přáteli či shlédnout místní divadlo. Možnosti aktivit jsou skutečně nevyčerpatelné – umělecká a hudební vystoupení, tematické workshopy, semináře, pikniky, aktivity pro děti apod. Cílem není zaplatit objemnou a nákladnou produkci. Naopak, vše je založeno na dobrovolnosti a aktivní participaci – kdo půjčí židle, kdo pomůže postavit pódium, zpřístupní své prostory apod.

Zatímco Automat je hlavním organizátorem Zažít město jinak, o konkrétním program a podobě jednotlivých slavností rozhodují místní obyvatelé a organizace. Specifikem Zažít město jinak je, že se nejedná pouze o jednodenní akci. Ve skutečnosti jde o proces, který dává prostor se aktivně podílet na spolupráci v rámci místního společenství, s důrazem na otázky udržitelného rozvoje a komunitní spolupráce.
(AutoMat)

leták žmj palmovka libeň 2014 malý zadní strana

Čtenářům Right News doporučujeme ze všech těch parádních sousedských slavností speciálně tu na Praze 8 na Palmovce před Synagogou. Zahraje nejen kapela Ext Band nebo Deaf Citrus Washington jako loni, ale i Pohřební Kapela a Shum Davar – bude to stát za to!

Update
program:

14:00 Adambe (crossover rock / reggae / funk)
15:00 Shum Davar (mix klezmeru, cikánské, balkánské, slovenské a běloruské tradiční hudby)
16:00 (divadlo pro děti)
17:00 Gadbois Mäkinen Hrubý (etnojazz)
18:00 Pohřební kapela (urban folklore alias lidový crossover)
19:00 ExT Band (reggae)
20:00 Deaf Citrus Washington (americké blues)

leták zmj palmovka libeň 2014 malý zadní strana

Odkazy:

jenom čára
  1. Hola nějak tam schází čas kdy hraje ten slavný ExT Band…


    DrDarWin    zář 15, 10:06    #
  2. Přidal jsem to nakonec článku – Ext Band hraje od 19 hodin.


    rightnewser    zář 19, 00:18    #

[· Komentář [2] ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]