ÚSPĚCH! Shell letos průzkumné vrty v Arktidě nedokončí!

[· 19.9.2012 · autor: Greenpeace · ilustrace: Greenpeace ·]

Arktida - SHELL stopped!

Každý krok Shellu v posledních měsících sledují miliony lidí po celém světě a žádná závada se nedá utajit. Když tedy během testů došlo k poškození zařízení na likvidaci ropné havárie, neměl Shell jinou možnost, než své plány na ropné vrty v arktických vodách pro tento rok ukončit.

Vše začalo před několika měsíci blokádou vrtné lodi v novozélandském přístavu. Od té doby se kampaň šířila po celém světě, protesty byly vidět v mnoha zemích a denně se ke kampani za ochranu Arktidy připojovali tisíce lidí. Celý arktický program Shellu navíc od samého počátku nabíral velké zpoždění způsobené celou řadou technických selhání, obtížemi při získávání potřebných povolení i drsnými podmínkami v místě plánovaných vrtů.

Arktida - SHELL stopped!

Arktida tedy získala čas a může si na chvíli vydechnout. Nicméně tím to pro nás ani zdaleka nekončí. Shell se pokusí do arktických vod vrátit a v tu dobu již musíme být připraveni jej opět zastavit. To dokážeme jen s Vaší pomocí.

Arktida potřebuje trvalou ochranu. Zapojte se i Vy a přidejte svůj hlas ke kampani za záchranu Arktidy! Doposud se již k ochraně Arktidy přihlásily téměř dva miliony lidí. Abychom však těžbu v této polární oblasti zastavili nadobro, musí nás být víc. Neváhejte a připojte se i Vy! Společně máme šanci.

RN děkuje za tuto skvělou zprávu hnutí GREENPEACE! Chcete-li, staňte se zachránci Arktidy a potažmo celé naší planety & podpořte Greenpeace!

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]