United Flavour vydávají nové album ATTITUDE a vyrážejí na klubové turné

[· 14.3.2011 · autor: United Flavour · ilustrace: United Flavour ·]

Carmen - United Flavour

United Flavour na novém materiálu pracovali intenzivně celý loňský rok. Nahráli ve studiu celkem pětadvacet tracků, z toho sedmnáct skladeb se objeví na novém albu „Attitude“. Kapela přizvala ke spolupráci hosty z celého světa, s kterými se potkala při vystoupeních na zahraničních festivalech nebo během spolupráce v rámci svého projektu doprovodné kapely Flavour Band. Patří mezi ně hvězdný zpěvák Konshens (JAM), který pravidelně okupuje přední místa singlových hitparád, dancehallové trio Ward21 (JAM), Ras Kuko a Bratt ze španělské skupiny Cañaman, Cheeba (PL) z East West Rockers, česká rapperka Lara303, již tradičně zpěváci King Kalabash a Baron Black (Martinik/FR) a senegalský zpěvák a tanečník Kaolack. Doprovodné vokály do dvou skladeb nazpívala také Jamajčanka Adena Myrie, jež pravidelně spolupracuje s legendárním studiem Tuff Gong a Sly & Robbie production.

Skladby na novou desku se nahrávaly v rakouském studiu House of Riddim a v několika pražských studiích pod producentským dohledem baskytaristy Djeie. Na mix desky přiletěl z Londýna zkušený zvukař, baskytarista a producent Derek Fevrier, který řadu let spolupracuje se zvučnými jmény black music (Culture, Mad Professor, Dennis Brown, Twinkle Brothers a dalšími). Finální mastering proběhl v Senegalu ve studiu Real Master, které využívá také africká reggae hvězda Alpha Blondy.

United Flavour - Attitude

„Attitude“ vychází na labelu SubPub Records. Pro příznivce, kteří si CD objednají do 15. března na webu kapely, je připravena limitovaná bonusová edice anebo album v digitální podobě za sníženou cenu.

„Attitude Tour 2011“ bude nejrozsáhlejším turné v historii kapely. Skladby z nového alba i starší hity představí divákům v 19 klubech v České a Slovenské republice. Turné začíná v Praze 15. března v Paláci Akropolis a končí 17. května v pražském Lucerna Music Baru. Vybrané koncerty budou doprovázet speciální hosté, jak je u kapely již zvykem: zpěvák U-cee (Něm/Egypt), česká rapperka Lara303, zpěvák a tanečník Kaolack (Senegal) a další.

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]