Setkání s Jordanou

[· 3.2.2009 · autor: Josef Kobylák · ilustrace: Wikipedia ·]

Slavný kostel Forio na Ischii.

Toto je část ostrova Ischia, na kterém se to vše přihodilo.

Jednoho dne se procházíme s manželkou po Náměstí bratří Synků, když v tom jde proti nám naše spolužačka ze školy, Jordana. Chvíli si povídáme a ona říká, že je nešťastná, a abych za ní přijel a nějak ji potěšil. Přijel, to se lehko řekne, ona totiž bydlela na ostrově Ischia.
Manželka nic nenamítala, a tak jsem si zabalil kufr na cestu. V televizi zrovna běžel výběr z bundesligy. Já to se zájmem pozoroval a manželka mě nabádala, abych už jel, jinak mně uletí letadlo.
Inu dobrá, letěl jsem tedy.
Na Ischii na mě čekala potěšená Jordana a na uvítanou držela v ruce třípatrový, hliníkový hrnec se svíčkovou. Vypadala spokojeně a zatím jsme došli k jejímu domu. Překvapilo mě, jak je obrovský.
Všude nádherný nábytek, obrazy, lustry, všechno muselo stát obrovský peníze. Ale já tu byl přece kvůli tomu, abych ji nějak potěšil. Trochu jsem myslel na sex, a tak jsem se v kuchyni svlíknul do trenýrek. Jenomže v kuchyni, kromě mě, byli i dva Číňani a pořád mě okukovali. V tom do dveří vstoupila Jordana a k mému překvapení se začala líbat s jedním z těch Číňanů. A v tom mě to došlo.
„Co tady děláš, Kájo, co tu vůbec chceš a ještě k tomu v trenýrkách?“ Jsem to ale blbec, říkám si a vypálil jsem z domu.
Před domem na náměstí byla veselice ve stylu karneval v Riu.
Tu se ke mně přitočili tři Arabové a jeden z nich povídá: „Ty nechceš tu Jordanu?“
„Ne,“ odpovídám. „Líbá se tam s Číňanama.“
„Tak my ji taky nechcem,“ povídají Arabové.
Ona totiž, jak jsem se dozvěděl, Jordana byla dcerou místního starosty a takto si zvala domů svoje potencionální nápadníky.
Já utíkal pryč z toho náměstí a zapadl jsem do místní krčmy, abych tu všechnu potupu zapil. V krčmě seděli moji tři kamarádi: Láďa, Tonda a Pepík. A tak jsme pili jedno pivo za druhým, jako ve Švejkovi, a já byl rád, že to takhle dopadlo.
Při odplouvání trajektu od břehu jsem si řekl, už nikdy nechci potkat Jordanu.

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]