RNMG20 – Tisková zpráva

Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již jedenáctým rokem, a sice 8. srpna 2020 v Louňovicích pod Blaníkem, a má podtitul  „DIY Edition“, takže vše bez velkých nákladů, pouze komunitně tak, jak si to dokážeme udělat sami.

Letos totiž půjde hlavně o setkání lidí, přátel a kamarádů, kteří se kolikrát třeba celý rok nevidí a potkají se až zas v Louňovicích. Toho si nesmírně vážíme a právě kvůli tomu jsme letošní ročník nakonec uspořádali – po jistém váhání (protože na přípravy nebylo dost času). Takže to zase bude – i když to málem nebylo!!

Již tradičně nás přivítá zahrada renesančního zámku, Louňovice č. p. 1. Předešlých pět ročníků zahrnovalo páteční DUBový večer, jenže letos vše proběhne v light verzi, a tak bude jen sobota. Náš „family“ festival se proto uskuteční opravdu v kruhu rodinném… Pod střechou stanu Zubřík, který každoročně zapůjčuje Rastafari Radio, a také pod plachtovím stanu PURE ENERGY SOUND SYSTEMU.

Program

Line-up vlastně tenhle rok žádný není. V Zubříku zahraje EXT band – protože to jsme zkrátka my, kdo festival pořádáme – a podpoří nás Sista Asheema a kytarista Luke z Rising Spirits. Zvuk pro kapely obstará SASAN SOUND SYSTEM, který postavili kamarádi z Krhanic, kteří nám jako dobrovolníci pomáhali při zrození festivalu, to když se ještě konal v Týnci nad Sázavou.

Na velké PESS stagi roztočí vinyly Dasha Fyah, Jakub Johánek & Dj Teamatique in dub,  Oneheartman a Ras Ikel s Lioness Ivou, takže stálice, které nikdy nezklamou. Moc se na ně těšíme! Produkce začne letos hned dopoledne, abychom to všechno v jednom dni stihli, tak si přijeďte zabrat místo na stan třeba už v pátek, určitě nebudete sami!

Doprovodný program

Na místě bude lokální čajovna „Pod moruší“, která má základnu v Benešově. Nebude chybět ani kavárna „U Rastyho“ s infostánkem Right News. A stejně jako vloni budete moci podpořit festival zakoupením originální čajové keramiky Tomáše Jambora, autorských tisků a plakátů od koudelky, BIO konopných a propolisových mastí atp.

Již tradičně na nádvoří vypukne „Roztančený bazárek“ doplněný vtipnou módní přehlídkou. Výtěžek z přehlídky poputuje na podporu festivalu.

Novinkou jsou tvořivé dílny pro děti pod vedením Verunky z Benešova, která v tamním mateřském centru Hvězdička vede kroužky pro děti. Dílny budou probíhat v sobotu takřka po celý den v čajovně/kavárně; Verunka obstará program, materiály a prima nápady, dětem se intenzivně věnuje, ale dozor nezajišťuje, takže ten zůstane na rodičích.

BUCHTOVÝ a KOLÁČOVÝ crowdfunding

Tato forma podpory se navýsost osvědčila, takže i letos můžete napéct doma buchty, štrúdly a koláče a přivézt je do kavárny „U Rastyho“. Výtěžek z jejich férového prodeje bude použit na podporu festivalu. Nechceme se obohatit, ale nechceme na festivalu prodělat, a tohle je cesta – cesta komunitního financování „out of babylon“.

Parkování a kemp

Parkování je zdarma před zámkem nebo jinde v obci. Kempování je zdarma u koupaliště. Koupaliště – přírodní a krásně čisté, napájené řekou Blanicí – je vzdálené asi 5 minut chůze od zahrady zámku; povedou k němu šipky/fáborky. Louňovice opravdu leží přímo pod Blaníkem – ideální program na dopolední výlet.

Celý areál je bezbariérový.

Vstupné: 280,- korun na místě

ODKAZY:

http://rightnews.cz/

https://www.facebook.com/events/278238443296292/

http://www.risingspirits.cz/

https://bandzone.cz/ext

https://epess.cz/

https://www.facebook.com/DJ-Dasha-Fyah-106393019442541/

Ke stažení: