Right News Music Garden 2013

[· 25.7.2013 · autor: Right News · ilustrace: ·]

Open-air reggae festival v Týnci nad Sázavou

Datum a čas konání: 27. 7. 2013 / 15.00 – 23.00 hodin
Místo: Zahrada Společenského centra Týnec (Hotel), Klusáčkova 2, 257 41 Týnec nad Sázavou
Web: http://rightnews.cz/musicgarden

V roce 2013 se navzdory všem povodním a průtržím mračen uskuteční již čtvrtý ročník regionálního reggae festivalu Right News Music Garden, který se koná pod širou oblohou v Zahradě empírové manufaktury na věhlasnou týneckou kameninu (dnes hotel Týnec).
Letošní ročník byl v ohrožení, jak už tak podobné „malé“ festivaly každoročně bývají, a proto je výjimečný – všechny kapely totiž vystoupí bez nároku na honorář, a tím podpoří existenci festivalu. Pokud se festival bude konat i příští rok, v což pevně doufáme, vzpomeňte si, prosím, na kapely, které ho v roce 2013 zachránily. Jsou to:

• Circus Problem (Praha)
• Confessions Roots (Praha)
• EXT Band / Čaj na EX (Praha/Prosečnice)
• Abraka Dub (SK)
• Dub Artillery (Praha) feat. Mannex Motsi (ZIMBABWE)

PNG flajer Right News Music Garden reggae festival Týnec nad Sázavou

Pokud čtete i text v závorkách, jistě vám neuniklo, že s pražskou kapelou Dub Artillery vystoupí vzácný host, reggae zpěvák ze Zimbabwe, Mannex Motsi. Mannex Motsi aka Emmanuel Chamunorwa Motsi, se narodil v roce 1980, tři měsíce po vyhlášení nezávislosti Zimbabwe. Pochází z chudinské čtvrti Mbare, ghetta hlavního města Harare.

Slovenská kapela Abraka Dub v Čechách příliš často k vidění není, což je škoda, protože její pojetí reggae, které „naši bratia“ spojují se slovenským folklórem, je neotřelé, jedinečné a velice zábavné už kvůli tomu, že rozumíte textům. Kapela má relativně malou sestavu, ale o to silnější. Nástroje, jako je fujara, housle či ovčácká píšťalka, totiž jen tak někde neuslyšíte.

Kapela Confessions Roots, která na RNMG ještě nehrála, ale jejíhož frontmana MC Jah Coca jste mohli vidět a slyšet v roce 2011 s pražskými Dub Artillery, přijede podpořit festival obohacená o silnou dechovou sekci.

Circus Problem je letos jediná kapela na line-upu, která nehraje reggae, ale jejich pojetí balkánské dechovky vás roztancuje stejně dobře.

A nakonec je tady EXT Band, který v letošním roce vystupuje pod přezdívkou Čaj na EX, což je akustická odnož staré známé party z Posázaví. Čaj na EX hraje „reggae dub pro děti“, jak byla kapela uvedena v programu Dětských dnů časopisu Klobouk na pařezu. A protože Čaj na EX nehraje svoje písničky pro děti „jen“ akusticky, je to podle všeho přesně ten typ pohádky, která je určená i pro dospělé.

Letos jsou novinkou Toníkovy festivalové palačinky, které bude smažit čajovník Toník z Vlašimi, jenž ve vlašimské čajovně zajišťuje zase předprodej pro Vlašim a přilehlé okolí.

Předprodej pro Prahu a další města České republiky zajišťuje jako každý rok síť TICKETSTREAM.

Stanovat můžete v kempu u řeky, kde se dá i pohodlně zaparkovat s autem (stan a auto stojí přibližně 100 korun). Jinak můžete přijet do Týnce nad Sázavou vlakem, což je asi nejlepší, protože se jedná o unikátní trampskou trasu nazývanou Posázavský pacifik! Odjet pak můžete kánoí po Sázavě do Pikovic, doporučuje redakce Right News.

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]