Revok /Paříž

[· 24.2.2010 · autor: Vlasta, AjsRům Lo-Fi · ilustrace: koudelka, AjsRům Lo-Fi ·]

Povstali z trosek zbytků kapel Gameness a Belle Epoque! Jejich začátky sahají do roku 2003, ale hudbě se dohromady a naplno začali věnovat až v roce 2005…

revok

Hoshi silně ovlivněni temnou atmosférou post-hardcore kapel, jako byli a sou třeba takový švédský Breach, nepřekonatelný polit-hardcoristi Downcast, nebo Neurosis a Unsane! Aby bylo jasno, pařížská potažmo celá francouzská nezávislá scéna, je svéráz velký specifikum. Ovlivněná intelektuální a kulturní vyhraněností /vyspělostí/ Francie a zvukově svázaná indie rockem, noise & lo-fi & d.i.y principy & celou americkou nezávislou scénou 90. let, labely jako jsou Dischord, Amphetamine Reptile Records, Touch ‚n‘ Go etc. Není náhoda, že mnoho slavných jmen této dekády vydávalo a vydává své desky právě ve Francii. Někteří se zde dokonce i natrvalo usídlili. V tomto kultuře a revoluci velmi nakloněném prostředí se „intoušský“ hudbě prostě –fšem „indie bohémum, punx a jiným magorům“ ׅdaří jako nikde jinde! Vzpomeňme kapely Condense, Belly Button, Portobello Bones, Sloy, Gâtechien, Basement (mňam), který navzdory výše uvedeným faktům znějí naprosto originálně, syrově a jediněčně! Stejný základ, co živí je, živí i Revok.
Kapela předskakovala takovým respektu-hodným vlčím smečkám, jako jsou Wolves In The Throne Room, Don Caballero, Amen Ra, Taint, Buried Inside, Comity, Monochrome, Year Of No Light, Celeste, Ken Mode, Time To Bur a Silent Front! ! ! Je to cítit v každém tónu, je to cítit v každém úderu!

Revok

Revok. Obrázek je ve vysokém rozlišení – uvidíte po stažení.

Dosud vydali 2 EP („Biocarbon Amalgamate“; „Program Medics And Cathode Clinics“, 2005 ) svépomocí. A LP („Bad Books And Empty Pasts“, 2007) na francouzských Rejuvenation Records (např. Microfilm, Unlogostic, New Brutalism, Scul Hazzards). Druhá deska je nachystaná na příští rok.

Pokud ste v 90. letech přísahali na noise/hardcore tak jako my? Jestli ste to celý „prosurfovali“ na stejný vlně tak jako my? Se zraky nadšeně upřenými k obzoru?! Pak je právě tenhle koncik pro vás! S atmoškou, kterou můžete krájet, a „killer video artem“, vás zabijem – a nebo vrátíme vstupný – přísaháme!

Revok přijedou v úterý 16.3. 2010 na milovanou „7edmičku“ na Strahově v Praze. Za dvě kilča viď ;) A zahrajou před nima Elektročas a Děti Deště.

Budem se těšit a budeme slyšet kamarádi!
AjsRům Lo-Fi crew !
howk !

___________________
Odkazy:

…jo, a na kluky ze zdvořilosti, i když to už stejně všichni znaj :)

(Autorem článku je Vlasta Pasta.)

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]