Radio Rastafari na Androidu

[· 19.4.2013 · autor: Oťas Jahtecký · ilustrace: Ursimon ·]

Tak přesně takhle si to představujeme!“, zaznělo nám v hlavě, když se nám minulý týden ozval jeden z našich fanoušků se skvělou zprávou – vytvořil aplikaci Radio Rastafari pro mobilní telefony se systémem Android. A v závěsu přišla další zpráva, že jeho kamarád začal spontánně pracovat na tomtéž, ale pro systém iOS. A co že si to vlastně „takhle představujeme“? To až níže, nyní se zaměřme na aplikaci samotnou. Jejímu vývoji předcházel spontánní nápad jednoho z posluchačů a fanoušků Radia Rastafari, nebo prostě RR, který se objevil na jedné z parties, jež Pepe Injah streamoval live přímo na rádio, aby si ji mohli poslechnout i lidé ze vzdálených koutů země i Země. Chlapík, který si říká Ursimon, přišel s nápadem toho, oč nás řady fanoušků již delší dobu žádaly, tedy možnosti ladit RR v mobilních telefonech, alespoň těch tzv. chytrých. Zanedlouho bylo dílo hotovo a my z RR, teď plni nadšení a očekávání, šíříme tuto novinku mezi fanoušky.

screenshot aplikace Radio Rastafari pro android

Teď něco více o aplikaci a všem, co umí. Nutno podotknout, že se stále jedná o testovací a prakticky denně vylepšovanou verzi, takže její dovednosti stále rostou, a nedostatky naopak mizí, v čemž nám opět pomáhají fanoušci. Fanoušci – zajímavě poskládaná komunita všeumělů zajišťující soběstačnost scény, o ní ale až v závěru článku.
Aplikaci si posluchači RR mohou stáhnout nejsnáze odkazu, který je přesměruje na přímý link a provede celou instalací: http://android.rastafari.cz. Též stačí, když zájemce ve svém Androidu v shopu Google Play bude hledat pojem „rastafari radio“. Alternativně také lze naskenovat přiložený QR kód, který Vás automaticky přesměruje na aplikaci bez nutnosti cokoli vypisovat.

QRcode aplikace Radio Rastafari pro android

Co tedy aplikace umí?

screenshot widgetu aplikace Radio Rastafari pro android

Rozhodně tedy stojí za vyzkoušení a budeme rádi, když k ní na stránce Google Play. napíšete recenzi, či doporučíte přátelům a známým na sociálních sítích.

Zmínil jsem se tu o našich představách o životě našeho projektu a komunitě jeho fanoušků – tyto dvě věci spolu velmi úzce souvisí. Celý projekt stavíme na myšlence, že jeho fanouškové a uživatelé jsou jeho přímou součástí, a tedy je dobré, když se na jeho provozu, náplni a rozvoji podílejí. Právě nová aplikace RR v mobilních telefonech je jedním z přibývajících znamení toho, že naše myšlenka začíná fungovat – fanoušci se stávají dobrovolníky v procesu růstu kvality svého média. Radio Rastafari je součástí a spolutvůrcem komunity lidí z různých oborů, kteří jsou fanoušky reggae, globální Rastafari kultury, stoupenci spřízněných myšlenek a jejich realizace. V důsledku toho aktivně spoluvytvářejí nejen RR, ale celou scénu, která nabízí stále zajímavější produkty a která je, alespoň v současnosti, prosta egocentrismu, jež často bývá destruktorem podobných komunit a záměrů. Na této scéně jde o spojování na základě rysů, jež jsou zúčastněným společné, nikoli rozdělování založeném na odlišnostech. „Všeumělství“ této komunity dokládá pestrá škála zaměření dobrovolníků, kteří se na ní podílejí: sound systémy, DJs, hudebníci, kapely, reportéři, výtvarníci, promotéři, programátoři, webaři, síťaři, zvukaři, fotografové, moderátoři, lidé od reklamy a propagace, účtaři, jednatelé, právníci, lidé z neziskovek, občanští aktivisté, šoféři, pěstitelé, mecenáši atd. atd. Mnozí fanoušci pak pomáhají zejména s propagací tím, že nakupují samolepky, placky či vytvářejí další propagační materiály, které distribuují ve svém okolí.

Tak, právě takhle si to tedy představujeme a těšíme se, čím dalším nás naši „fans“ překvapí, a zároveň podpoří svůj pRRojekt!

jenom čára
  1. no to je proste „dělůvka“ :D


    koudelka    dub 19, 19:07    #

[· Komentář [1] ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]