Pršelo & zmokli jsme, ale nevadilo to

[· 29.7.2012 | přečteno: 13851 ·]

King Sound Steppas

King Sound Stepazz na Rastafari Radio DJs Stage na RNMG 2012.

Včera se konal třetí ročník open-air reggae festivalu RIGHT NEWS MUSIC GARDEN v Týnci nad Sázavou. Odpoledne bylo nádherně, byť trochu dramaticky větrno. Předpověď počasí inzerovala na osmou hodinu večerní přívalový déšť se spoustou vody, a tak jsme stany a stánky, včetně koncertní stage oplachtovali, co to šlo… Průtrž přišla už v sedm a ukázalo se, že plachet jsme mohli použít klidně víc.

Ústečtí Orly w Blotie Europy začali hrát do odpoledního pařáku a jejich hutný DUB podtrhl dobrodružnou atmosféru, která panovala… Vypluli jsme na širé moře, vítr v plachtách a slunce nad hlavou. Pluli jsme po vlnách ústeckého DUBu a Jirka Charypar pouštěl po větru svoje kytarové draky. Pak nastoupili EXT Band a atmosféra se odlehčila, jenže spolu s tím se zvedl i vítr a opřel se do plachet víc, než byl zdrávo. Pluli jsme nicméně dál, hladina zčeřená vibracemi olomouckých Homebwoyrasta. Při jejich koncertu se strhla bouře a my začali bojovat se živlem jako námořníci na moři. Plachty se nadouvaly, z nebe tekly potoky vody a naše posádka se začala obávat ztroskotání, protože došlo k výpadku proudu v celém Týnci. Podle informací rozvodných závodů spadl sloup vedení někde za Voticemi a mělo trvat přibližně šest hodin, než to opraví. Nevzdávali jsme to, protože komu se chce ztroskotat?
Vytvořil se spontánní bubenický kruh, k tomu se přidalo pár hromových didjeridoo a zpráva do jiného světa byla vyslána… Elektřina se zase nahodila a naše loď plula dál pod vlajkou naděje a pohody na vlnách reggae. Z kapitánského můstku to znovu uvedli do pohybu Homebwoyrasta peckou „Keep on Movin'“. Dlužno podotknout, že Olomoučáci v kritickém okamžiku navrhli, že kliďánko odehrají koncert i uvnitř v tančírně jen tak na komba (BIG RESPECT!!)

Nebylo to naštěstí potřeba. Po asi hodinovém výpadku elektřiny odehráli Homebwoyové senzační set na hlavní stagi a po nich následovala mimořádná událost, magie letní noci → kvůli výpadku elektřiny se musel změnit program. The Spankers nestihli odehtrát a Poetic Filharmony si do Týnce ušetřili cestu. Jenže elektrika nakonec naskočila a koncertní stage jela dál… Přímo na místě vznikla spontánní fúze několika kapel – ExT Band, Homebwoyrasta, Orly w Blotie Europy/Dub Artillery a Poetic Filharmony. Bylo to naprosto strhující, a to dokonce nejen pro samotné muzikanty, které podobné sessions baví asi nejvíc. Tohle byl regulerní koncert, při kterém se chopil majku třeba Ladja z Homebwoyrasta nebo DJ Kaya, a jako se předtím valily na pódium proudy vody, valily se na něj teď proudy lidí.

ExT Band

Martin Sedlák (ex- Muchos Poros), houslista z Benešova, který zahrál jako host s ExT Bandem a každého okouzlil…

Kromě toho přinesl letošní ročník ještě jednu neocenitelnou zkušenost. Díky tomu, že DJ Marty z King Sound Stepazz a DJ Kol-ler přivezli a postavili Rastafari Radio DJs Stage, jsme si ověřili, že v Zahradě mohou jet dvě stage najednou – koncertní i djská. To je prima, protože s tím můžeme aspoň počítat do příštích let… Navíc Pepe Injah9, admin Rastafari Radia, uskutečnil historicky první realtimový přenos toho, co hráli DJs na festivalové stagi, do internetového vysílání Rastafari Radia. BIG RESPECT!
Posluchači Rastafari Radia mohli tento „přímý přenos“ poslouchat zhruba od devíti hodin večer až do půlnoci, kdy venkovní DJs stage předala štafetu dovnitř café stage, kde to už od odpoledních hodin úplně parádně rozjížděli DJs Meltin' Paul & Carlos a.k.a TiVi z PLEMM PLEMM Soundsystemu. Opravdu výrazně podpořili Lucemburčané ve chvíli, kdy bouře způsobila výpadek proudu na koncertním pódiu, protože se lidé mohli přesunout dovnitř do café baru, kde díky Carlosovi s Paulem jela párty dál. Carlos dokonce i v okamžiku, kdy nešla elektřina už ani uvnitř v budově, pouštěl reggae ze svého i-Phonu. LOL!

PS: Mr3ska z onelove.cz byl rychlejší a uveřejnil report z třetího ročníku RNMG ještě dřív než my. Big RESPECT!

ornament
  1. Skvěle pojatej reportík, má atmošku a díkec za něj! 8-)


    Jahtecky    čec 30, 10:52    #
  2. Jahtecky: diky za komentar a taky za support festivalu. s pricinenim lidi, jako jsi ty, dopadlo vse dobre i navzdory desti ;)


    koudelka    čec 31, 11:07    #

[· Komentář [2] ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]