Pražský vokální summit

[· 11.10.2013 · autor: · ilustrace: ·]

hlasohled

Pro ty kdo Vinxe neznají…
Za krátkým jménem se skrývá zralá hudební osobnost s dlouhou hudební historií, skvělý zpěvák, který spolupracoval například se Stingem, Herbie Hancockem, Wyntonem Marsalisem, Stevie Wonderem a dalšími muzikanty. S mezinárodně úspěšným triem Jungle funk koncertoval několikrát i v Praze, ale dílnu zde povede poprvé. Doporučujeme Vaší pozornosti – jistě to bude zážitek!

„Hudba je jen další jazyk, který hledá příběh.“

Mezinárodně oceňovaný vokalista, producent a skladatel Vinx De'Jon Parrette povede v Praze hlasový workshop. Bude vycházet z metodiky, kterou používá při vyučování na světoznámé Berklee College of Music, kde pedagogicky působí, a studentům na workshopu nabídne řadu vlastních cvičení určených k rozšíření hlasových možností.

Vokální summit se zaměří na následující:

Cílem vokálního summitu je inspirovat zpěváky všech úrovní. Hlas je nejcitlivější a nejemocionálnější hudební nástroj. Pojďte společně prozkoumávat a objevovat vlastní schopnosti!
Přihlášku na dílnu si můžete stáhnout ZDE.
Dílna proběhne v neděli 17. listopadu v Praze od 10 do 17.30. Cena za dílnu je 950,– Kč / pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené 850,–.
V předvečer dílny, tedy 16.11., bude mít Vinx koncert v klubu Agharta. Účastníci dílny mají nárok na snížené vstupné, 200,– místo obvyklých 250,– Kč.A pro ty, kdo neznají Hlasohled…

Hlas je nejpřirozenějším nástrojem každého člověka. Dílny jsou určeny všem těm, kteří mají zájem jej objevovat, otevírat a rozvíjet.

HLASOHLED vznikl v roce 2005, existuje tedy už devátým rokem. Impulsem byl pocit, že zde chybí prostor pro inspirativní, tvořivou a koncepční práci s hlasem. Zatímco pohybových i výtvarných workshopů probíhalo a probíhá mnoho, příležitostí věnovat se objevování hlasu a jeho kultivaci bylo poskrovnu.

Smyslem Hlasohledu je nabízet zájemcům možnost účastnit se dílen a setkávání přinášejících pestré a inspirativní a přístupy k lidskému hlasu a zpěvu – a to především v praxi, tedy tak, aby si je účastníci mohli sami vyzkoušet. Proto jsou zde HLASOVÉ DÍLNY. Lektoři pozvaní k vedení dílen přinášejí možnost zažít něco osobitého a jedinečného – ať už je to vlastní autorský přístup anebo kulturně specifická metoda práce s hlasem.Většina dílen je otevřena všem, kteří se zajímají o práci s hlasem, zpěv a kteří se chtějí učit novému. Pouze některé workshopy, u nichž je to výslovně uvedeno, jsou zaměřeny na práci se zkušenějšími účastníky.

Vedle dílen probíhá každoročně také KONFERENCE věnovaná lidskému hlasu a zpěvu.

Prohlédněte si GALERII fotografií z dílny, kterou uspořádal Hlasohled s Laurie Amat (USA).

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]