Prago Union oslaví 10 let

[· 15.11.2012 · autor: TZ JAHmusic · ilustrace: JAHmusic ·]

Prago Union - KATO

Pravidla hiphopu nikde napsaná nejsou a něco, co není sepsané, lze jen těžko porušit. Svoje nepsané zákony ale má. Reklama a promo je činnost o dost sofistikovanější a pravidly svázanější. Když se ale mezi tyhle dva obory hodí samorost, jako je kapela Prago Union, jsou všechny pravidla tak trochu jedno. Funguje to. To je zřejmé. Ale proč a jak? Možná spíš než „promakávat, jak udělat skandál a přitom dělat jenom randál“ stačí jít s kůží na trh, neplýtvat časem svým, ani posluchačovým. Originalitu namíchat s osobitostí, skills s pílí a ono to tak nějak přijde. Teď těžko uchopitelné a popsatelné těleso přichází se svým koncertem roku, kde oslaví 10 let na scéně a reunion původní sestavy za majkem. Velké haló ale netřeba. Jejich lidi „ví svý“ a když nebudou chtít, nemá je cenu masírovat. Už dneska – ve čtvrtek 15.11. bude Lucerna Music Bar patřit Prago Union. Už poněkolikáté a zase jinak. Tady je poslední návdavek: 2 videa ze zkušebny, kde se to celý otesává.

Co čekat na bojišti si udělejte představu sami. Na cvičišti každopádně smrádek jak ve fotbalový šatně. A to není žádná divočina. Tady myslím nebude mít nikdo problém poznat rozdíl mezi MCm a Olgou Šípkovou… Olga se totiž nestavila a nácvik spartakiádní choreografie se tedy odkládá. Na věčnost. Stavili se jiní. Vyvr-Hell. Uprchlík. Zmetek. Kato. Dědek. DJ Maro. Livě Band. Krotitelé dechů. Příjemný “Metronom“ dal ještě Dědek za majkem sám, ale tak plná palba jako na “Uprchlíka“, to ještě lidská bulva Na Topole neviděla. Tam už vážně nebyla kam plivnout.

Ke skladbě “Uprchlík“ se váže jeden zajímavý příběh. Kdysi totiž Prago Union chtěli hrát na Hip Hop Kempu, ale neměli nic nového, co by předvedli a udělali tedy s Affrem malou dohodu. Koncik bude jen, když bude i nová skladba… Nakonec bylo obojí, z čerstvě upečeného “Uprchlíka“ se tehdy v Hradci ještě kouřilo a snad i papírový tahák proběhnul. Jeho lehce kultovnímu statutu to ale vůbec neubralo, naopak. A teď, o několik let později tu sice žádnej podobnej hrot danej nebyl, ale i tak se dvojka Kato / Dědek za mikrofony v jedné zkušebně sešla až na generálce, a to rovnou i s dechovou sekcí Krotitelé dechů.

Prago Union - Livě

Jak tohle setkání dopadlo, se můžete mrknout na videu bez příkras, vizuálních efektů a trikových sekvencí. „Jak řek’ sem, zapálim tuhle zem a zmizim za městem. V plamenech zhynou noční můry, ženoucí se za Dědkem, jsem mistr útěků – uprchlík a uprdlík, jou.“

Lístků není neomezené množství, ale k mání stále jsou na pokladně LMB za 250 Kč.


Metronom livě @ zkušebna


Uprchlík livě @ zkušebna

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]