MACKA B & MAD PROFESSOR

[· 20.9.2012 · autor: TZ JAHmusic · ilustrace: JAHmusic / Wikipedia ·]

Mad Professor

Mad Professor

Jeden z nejpopulárnějších veteránu britské reggae scény Macka B vydal 15. června nové album CHANGE THE WORLD, které vyšlo pod jeho vlastním labelem Chinelo Records. Na této výborné koncepční desce si zazpívali i vzácní hosté, jako jsou David Hinds ze Steel Pulse, Luciano, Earl16 známý z Dreadzone a v neposlední řadě také výborný Lloyd Brown. Album si produkoval sám Macka B s malou podporou od Peckings a Iron Fist productions. Jak je jeho dobrým zvykem, ve svých textech opět mluví o hodně konkrétních tématech a problémech, které trápí současný svět. Už jen názvy songů „Nuclear Energy“, „Gang Warfare“, „The Death Penalty“, „Reparation“ nebo třeba „Medical Marijuana“ mluví jasně o svém obsahu. Macka B ale nejen komentuje, ale také hledá pozitivní řešení pro to, jak opravdu změnit svět (alespoň ten svůj vlastní). Mimochodem byl to prý právě label Peckings, kdo přišel s nápadem použít na toto album i několik kultovních reggae riddimů odkazujících na zlaté časy reggae a také na letošní oslavy 50 let jamajské nezávislosti. Spojení roots klasik se současnou produkcí se osvědčilo na maximum už jen v pilotním singlu „Never played a 45″, který se objevil i na vinylu a už je beznadějně vyprodán. Macka B v něm zmiňuje všechny moderní technologie, které dnes DJs používají. Zároveň ale vzpomíná na kouzlo časů, kdy selektoři (jak se DJs na Jamajce říká) místo stahování přes internet sbírali 7´ vinyly se svým nezaměnitelným zvukem.

Macka B

Macka B na počátku 90. let; zdroj: Wikipedia.

Aby toho nebylo v revolučním roce 2012 málo, Macka B vydal letos v létě ještě jednu desku jménem RASTA SOLDIER, kterou produkoval pro změnu progresivní label Necessary Mayhem. Nový materiál i dobře známé klasiky z více než třicetileté historie představí Macka B v Lucerna baru za doprovodu své jamajsko-britské kapely Roots Ragga band. Za mixážním pultem pak bude zvučit a efektovat i sám Mad Professor, kultovní dubový producent a zakladatel labelu Ariwa, s kterým vystoupil v Praze poprvé a naposledy v roce 1998. Rozhodně si tuto událost nenechte ujít!

Předprodej na pokladně Lucerna Music Baru za 350Kč, v ostatních předprodejích navýšený o poplatek prodejce. K dostání jsou nyní vstupenky i přes nový e-shop www.musicbar.cz. Cena večer na místě je 450Kč.

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]