Kozí mejdan

[· 21.7.2013 · autor: Stanislav Penc · ilustrace: Kozí mejdan ·]

Kozí mejdan 2013

Kozí mejdan nemá předem stanovený program. Nejsou zde stánkaři, ochranky, pokladny, reklamy, dealeři. Přesto se hraje v podstatě nonstop na dvou podiích a to jak hudba různých žánrů a provedení tak i divadlo, případně autorská čtení. Na Kozím mejdanu může vystoupit v podstatě každý. Podmínkou je vlastní tvorba a radost. V Milkovicích je běžné, že se na místě dají dohromady muzikanti, kteří jinak spolu nehrají. Tedy přijet může i jednotlivec muzikant bez svého hudebního tělesa. Kdo by chtěl u nás vystoupit může se ozvat a domluvit. Budeme rádi. Dění na podiích se v živém přenosu již několikátý rok přenáší v rámci Kozí TV

Kozí mejdan se koná na pastvinách, v sadech a stájích, které během roku patří především kozám, kozlům a oslíkům, jež celou dobu chováme pro radost svojí a okolí nikoliv na maso. Zvířátka se volně pohybují mezi návštěvníky slavnosti. To je taky důvod, proč se Kozí mejdan vyznačuje tolerancí a absencí odpadků a nedopalků. Zajištěny mimo popelníků, odpadkových košů, toalet, sprch a pitné vody je i bezmasá kuchyně, pekařské výrobky, zmrzlina, limo, víno a pivo Krakonoš 12°.

Kozí mejdan 2013

Určitou specifickou stránkou Kozího mejdanu je i to, že se samotní návštěvníci stávají de facto pořadateli. Tedy, nejprve je třeba postavit podia, bary, kuchyň. Usušit a sklidit seno z luk, kde se Kozí mejdan koná. Během všech dnů trvání slavnosti je možné se zapojit do prací kolem statku, které by nebylo možné v menším počtu lidí jednoduše udělat. Přijet je tedy možné i dříve a pomoci s prací kolem statku, zvířátek a přípravy Kozího mejdanu.
Součástí aktivit Spolku přátel koz, která Kozí mejdan pořádá je i tvorba Kozího muzea. Máte li jakýkoliv předmět, text, knihu, článek, fotografii koz, kamzíků či kozorohu a chcete ho darovat do Kozího muzea, můžete jej přivést sebou nebo poslat poštou. Za veškeré dary v této věci děkujeme, stejně tak i za odkaz či tip.

Za Spolek přátel koz, Stanislav Penc

VIDEOKLIP z KOZÍHO MEJDANU…

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]