Komiksový fanzin Bubble Gun "PĚTKA"

[· 11.1.2011 · autor: koudelka a regenerator · ilustrace: koudelka ·]

Plakát - Bubble Gun 5 - MaComiX

Tak to zase" ňácí borci z Brna" zvládli a dali dohromady dost komiksového materiálu na to, aby to vydalo na další číslo jejich fanzinu, který se jmenuje Bubble Gun. PĚTKA je nabitá komiksy od českých tvůrců, nechybí ani související publicistika. Celkově fanzin dokazuje, že i čistě z nadšení se věci dají dělat na takřka profesionální úrovni.

Vedle novodobých „temně hrdinských“ námětů jsou zde vcelku povedené peoticko-nehrdinské hříčky o životě v souladu s přírodou, jako je vtipné dílko Jaroslavy Líné Edny Dejlové.

Nově je součástí Bubble Gunu též plakát, který je hned oboustranný, takže jsou to vlastně plakáty dva. Osobně se mi nemálo líbila jeho první strana, na které je výše se záporácky řehnící „Mr. Green & His Bubble Gun Army“, jehož autorem je jistý MaComiX, který kromě ilustrací vytváří také velice zdařilé figurky emzáků a dalších fantastických stvoření z takového toho samotvrdnoucího barevného moduritu, bo co to je…

No a jelikož to do Bubble Gunu PĚTKY „udělala“ i zde dobře známá koudelka, můžete si přečíst její nový krátký komiks, na kterém se scénáristicky podílel zde rovněž dobře známý regenerator.
Komiks se původně jmenoval „Udělal to komorník!“ (viz jeho první str.), ale „ňácí borci z Brna“ ho trefně překřtili, takže tady máte „Jinou bouři“…

Jiná bouře aneb Udělal to komorník
Kresba: koudelka
Scénář: koudelka & regenerator

Komiks Jiná bouře
Komiks Jiná bouře
Komiks Jiná bouře
Komiks Jiná bouře

___________

Pozn: Chcete-li si fanzin Bubble Gun koupit (stojí 95,– Kč a má 99 stran) a seznámit se s novou generací českých komiksových tvůrců, napište e-mail do redakce – rightnews(at)rig­htnews.cz.

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]