From Gambia to Czech Republic!

[· 25.7.2016 ·]

Right News Music Garden 2016 - Jah Messiah

Mladý nadějný reggae a dancehall zpěvák Jah Messiah poprvé překročil hranice Evropského kontinentu a jeho první destinací se stala právě Česká Republika, festival Right News Music Garden! Přišel, aby svým zvukem reprezentoval rodnou Gambii a dál kráčel cestu za svým snem stát se mezinárodním umělcem…

Posledních několik let mu byl domovem africký ostrov Sal. Tam provozoval vyhlášený Roof Top reggae bar, ve kterém sám často vystupoval. Mezi jeho největší úspěchy patří účinkování na místním festivalu, po boku jamajské hvězdy Anthony B. Za svou kariéru ale byl součástí show mnoha lokálních uskupení jako Afrika Rainbow nebo zpěváka Thairo Kosta. Právě na ostově Sal došlo k provázání s tuzemskou crew King Sound Steppaz, jejíž pozvání do ČR Jah Messiah přijal. V České Republice plánuje kromě živého vystupování po boku King Sound Steppaz i nezávislou spolupráci s dalšími umělci a nahrání svého debutového alba.

„Hudba je můj způsob života a forma, jak předat lidem nejen odkaz africké kultury, ale i pozitivní poselství. To je totiž nezbytné pro náš duševní rozvoj a pozvednutí sebe sama. Hudba je univerzální jazyk, který podporuje mír a solidaritu na celém světě. Místo konkurenčního boje mezi umělci, bychom se měli raději spojit a pracovat bok po boku na rozvoji hudební scény. Každý člověk má v sobě ukrytý nějaký talent. Pokud jej objevíte, pak byste jej měli předat celému světu.“ prozradil Jah Messiah.

Kromě hvězd současné scény je mu velikou inspirací jeho bratranec vystupující pod jménem Njie B., který je v současnosti velmi uznávaným Gambijským umělcem a působí spolu s Jah Messiah a dalšími gambijskými umělci pod hlavičkou Zion Yard. Důkazem jejich spolupráce je i společná píseň „Never Change“ z roku 2012.

ornament
  1. tady je jedno video…
    https://www.youtube.com/watch?…


    koudelka    čec 25, 09:22    #

[· Komentář [1] ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]