ExT Band na Right News Music Garden 2012

[· 5.7.2012 | přečteno: 2108 ·]

Reggae kapela ExT Band v loňském roce, tj. v roce 2011, posílila o několik nových členů, přibyli zajímaví stálí i nestálí hosté, vzniklo pár nových písniček. Kdekdo o ExT Bandu teď říká, že je to fakt rozjetá parta, a já si to také myslím. Písničky s českými texty baví nejen je samotné, ale i lidi na koncertech, kteří se stále častěji ptají po nahrávce…

EP Grybla - ExT Band

Taková nahrávka skutečně vznikla, v lednu 2012 ve studiu Tritón kousek od Králového Hradce. Z režie nahrávání řídil Pepa Indickej, který v současné době s ExT Bandem stále častěji hraje jako sólový kytarista, potměšilý host. Pepův lidský a mírumilovný přístup se do značné míry promítl do uvolněné atmosféry první ze dvou nových písní na EP Grybla, „Bingi“ – o tom, že každej jsme jinej originál, ale uvnitř je stejnej materiál… Hezké je, že písnička „Bingi“ vznikla na partu bicích, který do kapely přinesl bubeník Dr. Darwin – protože nyahbinghi, to je styl bubnování z Jamajky, duchovní praktika v hudební praxi.

Bingi

ExT Band's EP Grybla Teaser!

Stálí kytaristé ExT Bandu – Youngvirt a Luke – se sice dobře doplňují; jeden sází gimmicky jako Clinton Fearon, druhý drsné kytarové vyhrávky, teskně tíživé jak bahno Delty… ale na festival Right News Music Garden ani jeden z nich nedorazí. Místo nich zahraje parádní hostující kytarista, již zmiňovaný Pepa Indickej! Těšte se!

Další novou peckou na maloformátovém studiovém počinu ExT Bandu je „Zlevněný zboží“, kde stojí za zmínku klavírní motiv v podání Jakuba Štulíře (Riddimshot, ex-Larika), který je členem ExT Bandu od Right News Music Garden 2011 a nebude chybět ani na letošním, 3. ročníku. Jakub zaslouží RESPECT také za spolupráci na audio jinglu do rádií a na video upoutávce na net… DÍKAMAN!

Ve studiu Tritón měli ExT k dispozici i opravdové hammondky, a na ně nahrál svoje party další klávesista, host Martin Cikánek (Poetic Filharmony, Tribetown, ex-Riddimshot). Martin si na RNMG 2012 přiveze všechen svůj analogový arzenál, jmenovitě super-výkonný Moog, ze kterého si třeba ve „Zlevněným zboží“ sednete na zadek…

EP Grybla - ExT Band

V neposlední řadě se můžeme těšit na Andrejku Hackovou (Nauzea Orchestra), která to ve „Zlevněným zboží“ dává úplně jako Sade… a pak se ještě s koudelkou skvěle vtipně proplejtají v již zmiňovaným „Bingi“.

A nakonec zbývá otázka, Co je Grybla?
Nuže… Grybla je kopec kousek od Prahy a taky kousek od řeky Sázavy a kousek od Týnce nad Sázavou. Je to kopec mystický a opředený legendami, je to sídlo lesních skřítků a víl a kdysi tam prý bývalo i keltské hradiště. Kousek nedaleko je Panská skála, kde legendární vyhlídka do krajiny zvolna zarůstá korunami stromů… a ExT Band tam každoročně pořádá Svatováclavský výlet Na kole na Gryblu.

ExT Band na RNMG 2011

ExT Band na Right News Music Garden 2011.

_____________­____________________

Na festivalu Right News Music Garden 2012 vystoupí ExT Band v této sestavě:

Odkazy:

ornament

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]