Alternativní KineDok 2015 aneb SUGAR CAN KILL!

[· 25.2.2015 · autor: TZ Jeden svět · ilustrace: TZ ·]

Cukr blog - Andrea Culková

Projekt KineDok aneb zaostřeno na diváky

V rámci East Doc Platform bude představen nový a unikátní projekt mezinárodního rozsahu s názvem KineDok. „Projekt se snaží oslovit příznivce autorských dokumentů, kteří jsou přesvědčeni, že si tyto filmy zaslouží velké plátno a debaty s jejich tvůrci či zajímavými hosty. KineDok přivítají také ti, kteří věří, že společně sdílený zážitek ze sledování filmu s přáteli na jejich oblíbeném místě vynahradí pohodlí domova a namísto unifikovaných multiplexových kinosálů ocení svébytného ducha nejrůznějších alternativních prostor. Nemluvě o možnosti propojení s komunitou podobně smýšlejících lidí v pěti zemích a aktivního zapojení do této alternativní distribuční sítě,“ říká Jana Ripplová, hlavní koordinátorka projektu KineDok.
Pilotní ročník projektu KineDok bude slavnostně zahájen 6. března od 20.30 v prostorách La Fabrika-Slévárna projekcí dokumentu Andrey Culkové Cukr blog, který byl poprvé uveden na prestižním festivalu CPH:DOX v Kodani. Napínavý osobní deník režisérky a zároveň angažované matky, která se po zjištění těhotenského diabetu rozhodne postavit proti „cukrovému diktátu“, se snaží zjistit, co stojí za naší závislosti na cukru a za mašinérií, která nás nutí jíst sladké. Po projekci bude následovat párty s DJ Rumdomem. Součástí večera bude také udělení Postprodukční ceny České televize, která je generálním mediálním partnerem Institutu dokumentárního filmu a zároveň mediálním partnerem projektu KineDok.

Sugar Blues je jedním z dvanácti snímků, který se bude během roku promítat v nejrůznějších alternativních prostorách v celkem pěti zemích. Kromě České republiky, kde sídlí hlavní koordinátor projektu KineDok, jímž je Institut dokumentárního filmu, půjde o Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Chorvatsko. Hybnou silou projektu budou místní distributoři a komunity mladých lidí se zájmem o autorský dokument.

Kromě zmíněného snímku Sugar Blues je v nabídce KineDoku např. český dokument režisérky Veroniky Liškové Danielův svět odvážně přibližující život lidí s pedofilní sexuální orientací či osmiletá detektivní výprava slovenského režiséra Roberta Kirchhoffa o právu na spravedlnost Kauza Cervanová, která řádně zahýbala slovenskou společností. Zastoupen bude i vizuálně vybroušený dokument Comeback, v němž se režisér Miro Remo zaměřil na základě pohnutých životních příběhů dvou slovenských trestanců na problematiku recidivy. Ve výběru nechybí ani oceňované polské, rumunské či chorvatské dokumenty…

→ další informace o projektu KineDok ZDE.

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]