Cultural Reggae Vibez 2014 v Hořicích představuje další jména

[· 10.6.2014 · autor: TZ Cultural Reggae Vibez · ilustrace: autor ·]

banner hořice 2014

Stalo už se tradicí, že na festivalu přestavujeme známé, ale i nové kapely a projekty. Právě proto jsme se stali partnery soutěže kapel European Reggae Contest. Soutěž má za cíl najít nové talenty nebo více zviditelnit již zaběhlé reggae kapely. Finále východoevropské části proběhlo za podpory CRV 3. dubna v clubu Cross. Rozhodování nebylo vůbec lehké, ale vítězem se stala srbská kapela Mašta Bašta, která zahraje v pátek 13. června na Cultural Reggae Vibez. Naopak velmi uznávaným umělcem, který má na svém kontě řadu úspěšných tracků je Mr. Williamz. Ten patří mezi hlavní lákadla letošního ročníku.

logo hořice 2014

Mr. Williamz poprvé vystupoval v 8 letech v soutěži v místí komunitě, kde se stal vítězem, to ho později vedlo k psaní básní. V 16 letech založil malý sound system, kde nahrával na kazety a poté tvořil vlastní „dubplates“. Když se v roce 2008 objevil na reggae scéně se svým debutem „Babylon in Helicopter“, dosáhl na první místo v amerických hitparádách a 2. místo v Německu. To ho pasovalo na reggae umělce roku 2008 podle BBC. Od té doby vydal singly jako „No Cigarette“, který se nachází na The Biggest Reggae Anthems 2009, dále " Real General", které se umístilo na první příčce hitparády v Japonsku, pouze týden po vydání. Další traky např. „Better Meds“ s Tony Curtisem a „London“ jsou úspěšné po celém světě. Po turné ve střední Americe, Japonsku, Indii a mnoha zemí v Evropě je Mr. W. jeden z nejslibnějších reggae/dancehall umělců dnešní doby.


mr. williams

flyer Hořice 2014 small

Mašta Bašta je reggae/crossover kapela z Bělehradu, která zpívá srbsky. Písně jsou o míru, lásce, jednotě. Filosofie kapely je, že každá změna za lepší svět začíná v uvědomění každé lidské bytosti. MB společně s místními organizacemi pořádá různé aktivity během koncertů, např. sbírání použitého oblečení pro chudé děti, workshopy pro děti, sběr elektrického odpadu atd. Plánuje velké i malé koncerty, stějně tak jako festivalové show. Mašta Bašta loni hrála na festivalu Exit, který vyhrál ocenění za nejlepší evropský festival roku 2013. Vždy 6. února spolu s jamajským konzulátem pořádají v Bělehradě Den Boba Marleyho. Letos v dubnu vyhrála východní část souteže European Reggae Contest. Což jim otevřelo cestu na další evropské festivaly.

mašta bašta

Mladá bratislavská formace Medial Banana se od svého vzniku v roce 2009 stala ikonou slovenského reggae. Jejich první EP s názvem Naturally Lifted sklidilo úspěch mezi fanoušky a odvíjí se od jejich přírodní filozofie. Na minialbu najdete 7 písniček, jednu dokonce ve spolupráci s francouzským ragga MC Tribuman. Aktuálně mají venku svoje debutové album Uplifted, který vyšel před rokem 2013 ve spolupráci s Batelier Records. Debut této pozitivní kapely obsahuje 14 treků. Dvě hitovky z alba byly dokonce mixované na Jamaice v legendárním studiu Tuff Gong, který založil Bob Marley.

medial banana

Ve středu 11. června se bude od 22 hodin v pořadu „Scéna s Jakubem Johánkem“ na radiu Wave vysílat dvouhodinový speciál o festivalu Cultural Reggae Vibez. Uslyšíte rozhovor s jedním z hlavních organizátorů, dozvíte se podrobnosti k festivalu a uslyšíte spoustu hudby, která zazní na CRV. Jako speciální host vystoupí legendární kapela Babalet. O dva dny později v pátek 13. můžete od 10 hodin na Radiu 1 slyšet rozhovor s jedním z hlavních organizátorů a jako host vystoupí sám Mr. Williamz.

záhlaví hořice 2014

Cultural Reggae Vibez 2014
Lom U sv. Josefa – Hořice
12. – 15. 6. 2014

Předprodej: 350 Kč
Na místě: 450 Kč

zion train sound system

mapa hořice 2014

HOT(right)NEWS: Celý festival bude přenášet live Radio Rastafari!

jenom čára
  1. peknej clanek. big UP, regene!


    koudelka    čen 13, 09:49    #

[· Komentář [1] ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]