Zvíkovfest 2015 zítra začíná!

[· 28.5.2015 · autor: zvíkovfest ·]

záhlaví zvíkovfest 2015

Poslední květnový víkend oživí areál gotického hradu Zvíkova v Jižních Čechách přátelský multižánrový festival ZVÍKOVFEST. V unikátním prostředí skalnatého poloostrova na soutoku Otavy a Vltavy budou umístěny dvě paralelně fungující stage – Band, zasvěcený kapelám a tanečnější Bashment. ZVÍKOVFEST je stylově nevyhraněný a otevřený experimentu. Očekávejte tedy netradiční setkání např. kraut rockureggae nebo elektrametalem. Mezi vystupujícími jsou jména jako Ganja Band Ivana Štráfka, Štřešovická Kramle, Anatomy of Sand, Loopata Makay, Kamidutamidu, Makak a další. Hudební program začne v pátek a v sobotu vždy v odpoledních hodinách a bude končit v hodinách nekřesťanských.

celý článekKomentář ·]

Ext Band na druhou

[· 18.3.2015 · autor: regenerátor ·]

V sobotu 28. března 2015 nás s Ext Bandem čeká oblíbený dvoják – dva koncerty v jednom dni. Napřed to rozbalíme asi od 15 hodin ve Waldorfské škole v Semilech pro děti na velikonočním jarmarku a pak večer v penzionu Slávie v Košťálově pro dospělé.

[· › celý článekKomentář [1] ·]

Mimoňská party aneb Paranormální koncert o.s. Spolurádi

[· 16.3.2015 · autor: Spolurádi ·]

Mimoňská party aneb Paranormální koncert o.s. Spolurádi
Klub Lávka v Praze | 2. dubna 2015 od 19:00

Jaroslav Dušek již podruhé vytvoří moderátorskou dvojici s mentálně postiženým showmanem Kubou Zachatou. Společně uvedou netradiční hudební akci „Mimoňská party“ s příznačným mottem „nikdo není mimo“. Vystoupí reggae zpěvák MessenJah, androfolkové duo Vasilův Rubáš a písničkář na kolečkách Jan Šesták.

celý článekKomentář [1] ·]

Alternativní KineDok 2015 aneb SUGAR CAN KILL!

[· 25.2.2015 · autor: TZ Jeden svět ·]

Cukr blog - Andrea Culková

EAST DOC PLATFORM 2015 – STEP INTO IT
(2. – 8. března 2015, Praha – Institut Cervantes a Divadlo Komedie)

V pondělí 2. března začne čtvrtý ročník největší dokumentární akce svého druhu ve střední a východní Evropě – East Doc Platform (EDP). Organizátorem akce pořádané při festivalu Jeden svět je Institut dokumentárního filmu (IDF), podporující už patnáctým rokem dokumentární snímky ze střední a východní Evropy ve všech fázích vývoje.

celý článekKomentář ·]

Dubová podlaha číslo 4 na svatého Valentýna v Brně

[· 9.2.2015 · autor: DftG Crew ·]

záhlaví dftg IV

Hello Dubheads!! Ač nám to vůbec nepřijde, před pár dny oslavily sessions pod hlavičkou DUB FROM THE GROUND jeden rok. Při té příležitosti nás napadlo tak trochu symbolicky pozvat již osvědčená jména z českých luhů a hájů a v přátelské atmosféře opět prošoupat střevíce.
A jelikož vaše podpora roste, což potvrzujete stále větší účastí, došli jsme k jednoduché rovnici – čím více přijde lidí, tím více je potřeba zvuku. Proto jsme se rozhodli nekrotit, a tentokrát pozvat hned tři české soundsystémy!

celý článekKomentář [1] ·]

Koncert Boanerges & novoroční REGGAENERACE v Crossu

[· 21.12.2014 · autor: koudelka ·]

Reggaenerace meets DUb - CROSS klub Praha

Zajímá vás, co se děje na domácí reggae scéně? Zajimá vás původní česká hudba, která obstojí i ve světovém měřítku? Pak právě vy byste se měli dozvědět o tom, že je tady kapela Baonerges, co hraje DUB, a přitom není přehnaně drsná ;)

A 14. 1. 2015 vystoupí v klubu CROSS v Praze v rámci reggae party REGGAENERACE!

celý článekKomentář ·]

Podpora projektu sociálního a kulturního centra KLINIKA

[· 12.12.2014 · autor: KLINIKA ·]

KLINIKA

Přijďte podpořit projekt autonomního sociálního a kulturního centra na demonstraci tuto sobotu 13. 12. 2014 od 14hod na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze.

celý článekKomentář ·]

Podpořme spravedlivý rybolov

[· 18.11.2014 · autor: Greenpeace ·]

Greenpeace - rybolov

Máte rádi ryby? A víte, jak se dostávají na váš stůl? Jednou možností je, že máte tatínka rybáře… druhou, že si je koupíte v obchodě; jenže pak je třeba se zamyslet. Inspirativní podněty k takovému zamyšlení přináší Greenpeace

celý článekKomentář ·]

Anthony B z Jamajky v Praze >> 12. 11. 2014

[· 4.11.2014 · autor: ·]

Anthony B

Jamajský hitmaker Anthony B konečně přijede 12. listopadu do Prahy! Podpoří jej v tom navíc jeho krajané – populární dancehallové duo RDX.

celý článekKomentář ·]

Benefiční BAZAR s kulturou v Plzni

[· 10.10.2014 · autor: koudelka ·]

benefice

celý článekKomentář ·]

Zažít město jinak 2014

[· 14.9.2014 · autor: rightnewser ·]

záhlaví zažít město jinak 2014 – Palmovka

Sousedské slavnosti Zažít město jinak (ZMJ) již devátým rokem probíhají v rámci Evropského týdne mobility, který se snaží v evropských městech upozornit a propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje. V současné době je díky intenzivní městské dopravě veřejný prostor často vnímán jako prostor městské šedi, nepřívětivý pro lidské aktivity a zájmy. Ze zkušeností z tuzemska i zahraničí ale víme, že ulice nemusí být pouze místem, kde parkují a projíždějí auta. Základní myšlenkou sousedské slavnosti je přetvářet ulice a veřejné plochy v místa kulturního a společenského života, v místa pro setkávání a rozvíjení sousedských vztahů. (Auto*Mat)

celý článekKomentář [2] ·]

Uprising festival povstane letos o den dřív

[· 13.8.2014 · autor: TZ ·]

Festival Uprising přihodil další velká jména do programu a prodloužil open-air na tři dny!

záhlaví uprising 2014

21.-23.8.2014 Bra­tislava, Zlaté piesky / www.uprising.sk

Prázdniny jsou v plném proudu, takže je nejvyšší čas si doplnit přehled o letních festivalových plánech. Speciálně proto, že bratislavský Uprising festival vytáhl další trumfy, s kterými potvrzuje svou pozici jednoho z nejzajímavějších urban music open-airů ve střední Evropě. Akce proběhne již po sedmé v Bratislavě hned vedle jezera a pláže Zlaté piesky a letos byla poprvé rozšířena ze dvou na třídenní akci, takže celý festival startuje už ve čtvrtek 21.8.

celý článekKomentář ·]

Cultural Reggae Vibez 2014 v Hořicích představuje další jména

[· 10.6.2014 · autor: TZ Cultural Reggae Vibez ·]

záhlaví hořice 2014

Stalo už se tradicí, že na festivalu přestavujeme známé, ale i nové kapely a projekty. Právě proto jsme se stali partnery soutěže kapel European Reggae Contest. Soutěž má za cíl najít nové talenty nebo více zviditelnit již zaběhlé reggae kapely. Finále východoevropské části proběhlo za podpory CRV 3. dubna v clubu Cross. Rozhodování nebylo vůbec lehké, ale vítězem se stala srbská kapela Mašta Bašta, která zahraje v pátek 13. června na Cultural Reggae Vibez. Naopak velmi uznávaným umělcem, který má na svém kontě řadu úspěšných tracků je Mr. Williamz. Ten patří mezi hlavní lákadla letošního ročníku.

celý článekKomentář [1] ·]

Bulharský mystik a křesťanský ezoterik Petr Konstantin Denov

[· 1.6.2014 · autor: Josefa Horáková ·]

Petr Konstantin Denov

Duchovní učitel, bulharský mystik, zakladatel školy tzv. esoterního křesťanství Peter Konstantinov Denov žil v letech 1864 – 1944. Narozen 11.července 1864 v malé přímořské vesnici Haderca v Bulharsku za dob Osmanské říše. Jako třetí dítě matky jménem Dobra a Konstantina Denova prvního kněze ve městě Varna.
Doufejme, že jeho učení se brzy dočká vydání v knižní podobě v českém jazyce!

celý článekKomentář ·]

Náš prvý pôrod!

[· 18.4.2014 · autor: Dušana Lehotová ·]

Náš prvý pôrod!

Tehotenstvo našej kozy Dorky prebiehalo úplne v poriadku. Termín pôrodu sme jej vyrátali na 13. marca plus-mínus 5 dní. Ako sa blížil termín, boli sme čím ďalej nervóznejší (hlavne môj drahý), pretože sme to ešte nikdy nezažili – Dorka bola v tom čase naša prvá a jediná kozička, nemali sme ju ešte ani rok, ale svoj prvý pôrod už mala za sebou…

celý článekKomentář ·]