7. ročník - tisková zpráva

[· 4.7.2016 ·]

Tiskovou zprávu si můžete stáhnout ZDE."

rnmg 2016 flyer

Sedmý ročník open-air reggae festivalu Right News Music Garden se koná 29.-30. 7. 2016 v zahradě renesančního zámku v Louňovicích pod Blaníkem. Festival je od loňského roku dvoudenní, kdy pátek představuje českou DUBovou scénu a sobota české reggae kapely s možnými zahraničními hosty a přáteli. Program běží na 2 scénách, které na sebe navazují, hudba tedy nezní současně. Kromě hlavního pódia, kde vystupují kapely, DUBové projekty a DJs, je na festivalu scéna Rastafari Radia, která přebírá štafetu okolo půlnoci.

Festival je komunitní a dokonale neziskový. Jeho existence závisí jednak na vás – reggae fans a dalších návštěvnících – jednak na lidech, kteří se rozhodli jej podpořit prostřednictvím veřejné sbírky, která běží do 15. července na portálu startovac.cz – vloni se nám díky sbírce podařilo poprvé za celou historii konání festivalu nebýt v minusu (do letošního ročníku vstupujeme s „plusem“ ve výši 120,– Kč!). Přesto vaše podpora na Startovači bude i letos pro nás klíčová a patrně zůstane otázkou přežití do dalších let.

Program

Letošní line-up je již skoro hotov, a dokonce jednáme na poslední chvíli o jednom překvapení až z Afriky! Jmenuje se Jah Messiah a pokud všechno dobře půjde, vystoupí v pátek na hlavní stage za doprovodu selektora Martyho z King Sound Stepazz.

Loni jsme byli první, kdo pozvali na festival novou českou reggae kapelu, Rising Spirits. Ti celý rok tvořili nový repertoár, a tak letos nemůžou chybět, chceme je slyšet! Pokračujeme v trendu objevování novinek – tentokrát to bude instrumentální reggae a dub kapela Collective Tones. Že jste je ještě neslyšeli? My ano a je to paráda. Rozjetý vlak jménem Juicy Freak přijede do stanice Right News Music Garden hájit barvy funky. Jsme reggae festival, ale nebojíme se tu a tam zasáhnout do jiného žánru. Těšíme se na Juicy Freak, zejména pak na zpěvačku Annu Marii!! Už několik let se domlouváme s kapelou RA (to se ještě jmenovali Racoon’s), teď to konečně vyšlo! Každý rok na festivalu hraje kapela Ext Band, co bychom si bez nich počali? Zahajovat budou místní Cuk Letu, to bude něco!

V pátek zahrají na hlavní scéně DJs; dub a reggae bude selektovat Dasha Fyah (Fyah Sound), Satiwa (Pragu­e:Matics), Abassta (R2D2), Lioness Iva a Ras Ikel, Máťa a Šaman (Dub Colectiv) a Djs Rádia Rastafari, Koudelka, Regenerátor a Sevak. A doufáme že také již zmiňovaný host z Gambie Jah Messiah.

Přesné časy vystoupení jednotlivých účinkujících ještě uveřejníme v samostatné zprávě.

Kulturní a další zázemí

Festival se uskuteční za každého počasí, v případě deště je k dispozici je zámecký sál; na místě bude čajovna, kavárna a dětský koutek, vegetariánské jídlo ale i zámecká restaurace a stánky se zajímavým zbožím, třeba s pivem z domovaru uvařeným exkluzivně pro Right News Music Garden 2016.
Letos bude novinkou BAZÁREK, který pořádají holky z Louňovic a přilehlého okolí. Bazárek se koná v sobotu během dne na nádvoří zámku.
Louňovice opravdu leží přímo pod Blaníkem – ideální program na odpolední výlet.

KEMP
V kempu u koupaliště si lze zdarma postavit stany a v noci pak složit hlavu pod hvězdami. Koupaliště je úžasné, protože přírodní napájené z řeky Blanice; je vzdálené asi 5 minut chůze od zámku.

PARKOVÁNÍ
Parkování je možné na prostranství (náměstí) před zámkem, v přilehlých uličkách nebo u kempu/koupaliště. V celém městysu lze parkovat, pouze je třeba dodržovat místní dopravní značení a omezení, abychom se nemuseli dohadovat s policií (však to znáte). Parkování je rovněž zdarma.

Sbírka na Startovači
Loni jsme náš festival společnými silami prodloužili na dva dny a bylo to hlavně díky tomu, že jste podpořili naší sbírku na serveru startovač.cz. Letos už nemůžem jinak, všem se nám v Louňovicích líbílo, a tak Vás letos opět žádáme o podporu. Více již přímo na startovači: http://www.startovac.cz/…od-blanikem/

Odkazy:

ornament

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]