6. ročník Right News Music Garden

[· 20.7.2015 · autor: koudelka/regenerator · ilustrace: koudelka/regenerator ·]

plakát Right News Music Garden

Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již šestým rokem, a sice 24. až 25. července 2015 v Louňovicích pod Blaníkem. Dějištěm festivalu je zahrada renesančního zámku, Louňovice č. p. 1. Zatím každý z předešlých pěti ročníků byl 1denní, tento rok se dík úspěšné crowdfundingové kampani podařilo rozšířit program o celý jeden DUBový večer…

Letošní line-up je opět sestavený z českých reggae kapel, nově však i z DJs a systémů. DUBovým DJs a systémům je věnovaný pátek, kdy na hlavním pódiu vystoupí postupně od 18 hodin DJka Koudelka (warm-up DJ, RR crew), Dasha Fyah (Fyah Sound), Nuff'n'Ruff Reggae Rulerz (djs Rolland a Ras Dread), Šaman (Dub Colectiv Crew) a Intuitive Lab (live dub act), přičemž posledně jmenovaní si přivezou i vlastní výživnou videoprojekci.

Sobota je jako každoročně věnovaná kapelám. Program v sobotu začíná od 15 hodin. Z Ústí nad Labem přijedou po letech opět Uraggan Andrew and Reggae Orthodox (heavy reggae), z Prahy pak nové uskupení Rising Spirits (reggae), starý známý Ext Band (roots & dub) a ze Šumavy Bohemica Indica (mantra reggae). Předskokany budou dělat zástupci lokální hudební scény, kteří si říkají Cuk Letu (reggae punk).

Doprovodný program

Na místě bude čajovna „U mlsného kocoura“, která kromě čajů bude nabízet vegetariánské jídlo (zelnici, sabdží s rýží, kofty a famózní Toníkovy palačinky), na infostánku Right News bude také něco k zakousnutí (grilované panini) a prodávat se bude originální čajová keramika Tomáše Jambora či autorské tisky a plakáty od koudelky. Ani letos nebude chybět dětský koutek, tentokrát však nově rozšířený o koutek integrační, kde budou pod

vedením zkušených dobrovolníků ze sdružení Spolurádi probíhat tvůrčí aktivity pro lidi s postižením. Benešovské sdružení Spolurádi bude provozovat i integrační džusový bar a tzv. plackovač, kde si budete moci na památku vyrobit placku (odznak) s designem od koudelky. Chybět nebude ani dobrá káva, o kterou se postará putovní kavárna Kavalérie.

Radio Rastafari

Každý rok přenáší náš festival živě české internetové Rádio Rastafari. Tento komunitní projekt podporuje festival také druhou soundsystémovou scénou, která bude hrát (snad) až do rána, když kvůli nočnímu klidu skončí program na hlavním podiu. Uslyšíte tu Djku Koudelku, Sevaka, Máťu, Regenerátora a nevylučujeme ani různá překvapení :)

Parkování a kemp

Parkování je zdarma před zámkem nebo jinde v obci. Kempování je zdarma u koupaliště. Koupaliště – přírodní a krásně čisté, napájené řekou Blanicí – je vzdálené asi 5 minut chůze od zahrady zámku; povedou k němu šipky/fáborky. Louňovice opravdu leží přímo pod Blaníkem – ideální program na dopolední výlet.
Celý areál je bezbariérový.

Vstupné (na místě)

1 den –pátek........­.............­.............­.......150,– Kč
1 den – sobota.......­.............­.............­........200,– Kč
2 dny........­.............­.............­.......300,– Kč
Děti do 15 let zdarma.
ZTP 50 % sleva + asistent zdarma.
Předprodej zajišťuje síť Ticketportal.

Odkazy:

http://rightnews.cz/musicgarden
http://www.spoluradi.org/
https://www.ticketportal.cz/event.aspx?…
https://www.facebook.com/…29824098510/

Program

Nuff'n'Ruff Reggae Rulerz

…toto bratrstvo vzniklo v květnu 2012, jehož členy se stali selektoři Ras Dread a Rollandblow. Během jejich působení na scéně se z milovníků hudby stali neúnavní podporovatelé reggae kultury, skrze jejich sběratelskou vášeň k vinylovým deskám a sdílením vibrací ať jsou kde jsou. Jejich selekce dokáže rozhejbat znalce i náhodné tanečníky !Jejich hosté vždy posílí atmo ať už je to Reggae, Dub nebo Rub-A-Dub !

Dasha Fyah

Dasha Fyah (Fyah Sound) se DJingu věnuje od r. 2001, kdy začínala jako selektorka boleslavského Czajovna sound systemu. Zpočátku její selekce obsahovala ragga, new roots a dancehall, s relokalizací do Velké Británie v r. 2004 a první návštěvou legendární University of Dub se však její hudební zaměření posunulo směrem k dubwise a roots music.

Zahrála v mnoha londýnských klubech, jmenovitě například London Cargo, The Big Chill Bar nebo Brixton Telegraph a od roku 2006 má také rezidenci ve slavném klubu Hootananny Brixton, díky které spolu s Loicem DeNiro (jako Fyah Sound) vystupovali při koncertech Macka B, Michaela Propheta, The Soothsayers & Earla 16, Prince Fattyho a jiných a kde Dasha Fyah vystupuje dodnes.

I po svém návratu do ČR v roce 2011 Dasha Fyah pokračuje ve své promotérské a DJské činnosti a do seznamu zkušeností od té doby přibyl mj. support Zion Train (LMB), Jah Shakovi či Vibronics (obojí Cross Club) a také účast na turné Imperial Sound Army v Polsku.

Intuitive Lab

David Ruth je jeden ze zakládajících členů Bashment Sound a především zástupce dubové sekce tohoto zlínského uskupení. Ačkoli jeho hudební kořeny najdete v elektronických žánrech, jako je například jungle, pod pseudonymem Intuitive Lab postupně začal produkovat dub.

David v rámci svých živých setů využívá klasické nastavení. Několik rozdělených signálů posílá ze sampleru do mixážního pultu a pomocí vypínání a zapínání jednotlivých stop vytváří neopakovatelnou formu svých vystoupení. Poslechněte si jeho třičtvrtěhodinový set věnovaný přímo Radiu Wave.

cuk letu

Cuk Letu

New wave bigbeat s (emotivními) prvky reggae, ska, balady
Ansábl je citlivě utvořen a dle nejmodernějších technologií upraven (celkově nastaven ku normám EU) – z těchto nadaných jedinců – Jiry (Zimbabwe) , Ivoš (POL), Aleš (UKR), Pedro (ESP), Chosé (MEX), Máca (BLG)
Už dle jmen je jasné a každý dobrý hudebník ví, že není jednoduché seskupit kapelu, jenž je schopná konkurovat těm vůbec nejlepším, aby umělci byli z jednoho města, natož z jedné země .. Ano je to tak nám se to povedlo a i přes bariéru v řeči jsme našli téměř společnou řeč …
Naši hudbu k tanci i poslechu prezentujeme výhradně živě jak nástroji, tak hlasem … jména, děje a následky z nich vzniklé jsou v písních smyšlená !!! Jakákoliv podoba či ztotožnění je čistě náhodné !!

Ext Band

Reggae/Dub z Prahy, stálice festivalu, organizátoři :) Ext Band vystupuje deset let a ty folkové kořeny už asi nikdy neskryje. České texty, vlastní muzika, nyabinghi bubny a zpívající basačka, to jsou naše speciality. Stylové rozpětí od akustických písní pro děti po heavy dub pro dospělé a roots reggae pro opravdové veterány.

Rising Spirits

Tahle kapela je tak nová, že ještě o ní není skor nic známo. My ale známe její členy osobně a tak jsme je neváhali pozvat na festival hned, jak bylo jasné, že ve zkušebně pražské soulové kapely Tribetown, kterou jste mohli v Louňovicích slyšet loni, vzniká zase nějaké reggae. Tento projekt se skládá ze zkušených muzikantů z kapel Urban Bushman, Lion Taxi, Nebiby a dalších a zatím stačili nahrát jeden slibný singl a vystoupit na pár festivalech s velmi kladným přijetím.

Uraggan Andrew & Reggae Orthodox

Žánr: Pouliční undergroundový reggae básník s punkovým šmrncem doprovázen ortodoxním reggae, místy přesahujícím… Rodné město: Ústí nad Labem.
Podruhé na našem festivalu, stylově a především textově originální výpověď – jedna z tváří české reggae scény. UA&RO jsou tu s námi už od roku 2003, natočili dvě desky a vy si je můžete na jejich stránkách stáhnout.

bohemica indica

Bohemica Indica

Jihočeská reggae kapela Bohemica Indica, která nás tak rozehřála v dubnu v Žižkostele. Jejich mantry mají neopakovatelnou atmosféru, energie proudí k posluchači mocnou silou. Je to trochu undergound, trochu hippie a hodně pohoda!
Kapela nemá žádné oficiální fotky ani profil, kdo chce vědět víc, musí přijít na koncert :)

Překvapením na sobotní odpoledne pak bude host ze Slovenska, hip-hopový MC Císař Pán.

jenom čára

[· Komentář ·]

  Formát Texy
jenom čára

[· další články ·]